PostHeaderIcon Agenda parafialna 15.03.2020 - 22.03.2020

  • Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, dekretem z dnia 14 marca, udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania.
  • Porządek Mszy świętych w naszym kościele parafialnym zostaje bez zmian. Z racji ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń do 50 osób, w pierwszej kolejności zapraszamy na Msze osoby zamawiające w danym dniu intencje mszalne.
  • Ponadto, tym samym dekretem, Biskup zawiesza wspólne celebrowanie nabożeństw (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Koronka do Miłosierdzia Bożego), zachęcając do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
  • Zachęcamy wszystkich parafian, by w niedziele, a także w dni powszednie, korzystać z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw, łącząc się w ten sposób duchowo ze wspólnotą Kościoła.
  • Módlmy się za chorych na koronawirusa; za tych, którzy się nimi opiekują oraz za służby medyczne i sanitarne. Prośmy Pana Boga o wygaśnięcie epidemii oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy, by w każdej rodzinie, w łączności z kapłanami i osobami życia konsekrowanego, codziennie o godz. 20:30, odmówić Różaniec w tych intencjach.
  • Aby dać możliwość modlitwy indywidulanej w naszym kościele parafialnym, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do godz. 18:00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  • Zanośmy nasze modlitwy szczególnie przez wstawiennictwo Matki Bożej Przymilnej, której obraz znajduje się w naszym kościele, pamiętając, że właśnie przed tym wizerunkiem dziękowano Matce Bożej za ustąpienie epidemii cholery. Wzywajmy również wstawiennictwa św. Sebastiana i św. Szymona z Lipnicy, który w czasie szalejącej zarazy pielęgnował i zaopatrywał chorych sakramentami.
  • Od jutra (16.03) aż do odwołania, nie będzie Mszy Świętej w Domu Zakonnym!