PostHeaderIcon Agenda parafialna 22.03.2020 - 29.03.2020

 • W środę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Ze względu na stan epidemii, nie organizujemy w naszym kościele uroczystego aktu przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Jednocześnie zachęcamy do indywidualnego podjęcia tej inicjatywy. Szczegółowe informacje na ten temat są na naszej stronie parafialnej: www.parafia.brzozowka.eu
 •  Bp Tarnowski Andrzej Jeż, udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej, aż do odwołania.
 •  Porządek Mszy świętych w naszej parafii pozostaje bez zmian. Z racji ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń do 50 osób, w pierwszej kolejności zapraszamy na Msze osoby zamawiające w danym dniu intencje mszalne.
 •  Zawieszone jest również wspólne celebrowanie nabożeństw (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne), dlatego zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
 •  Zachęcamy wszystkich parafian, by w niedziele, a także w dni powszednie, korzystać z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw.   
 •  Aby dać możliwość modlitwy indywidualnej w naszym kościele parafialnym, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do godz. 18:00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 •  Módlmy się za chorych na koronawirusa; za tych, którzy się nimi opiekują oraz za służby medyczne i sanitarne. Prośmy Pana Boga o wygaśnięcie epidemii oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. Codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy zakonnej odmawiamy Różaniec w tych intencjach, polecając też opiece Matki Bożej całą naszą wspólnotę parafialną. Jednocześnie, gorąco zachęcamy wszystkich parafian do duchowej łączności z nami.
 • Zanośmy nasze modlitwy szczególnie przez wstawiennictwo Matki Bożej Przymilnej, której obraz wystawiony jest w tych dniach przy ołtarzu w naszym kościele parafialnym, pamiętając, że właśnie przed tym wizerunkiem dziękowano Matce Bożej za ustąpienie epidemii cholery. Wzywajmy też wstawiennictwa św. Sebastiana i św. Szymona z Lipnicy.
 • Do odwołania, nie będzie Mszy Świętej w Domu Zakonnym!
 • Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne z sąsiedztwa, które być może potrzebują jakiejś pomocy.
 • Polecamy dziś darmową, elektroniczną wersję „Gościa Niedzielnego”, którą możemy pobrać z oficjalnej strony Tygodnika.