PostHeaderIcon Agenda parafialna 29.03.2020 - 05.04.2020

 • Bp Tarnowski Andrzej Jeż, udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej, aż do odwołania.
 • Porządek Mszy świętych w naszej parafii pozostaje bez zmian. Z racji ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń do 5 osób, na Mszę świętą mogą przyjść tylko te osoby, które zamówiły w danym dniu intencje mszalne oraz osoby, które zgłosiły wcześniej chęć swego uczestnictwa we Mszy (tel. 14 6784 770).
 • Zawieszona jest wspólna celebracja nabożeństw (Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa), dlatego zachęcamy do rodzinnego ich odprawiania.
 • Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
 • Z naszego kościoła i kaplicy zakonnej transmitowane są:
* Msza święta: w niedziele - godz. 11:00
* Różaniec: codziennie - godz. 20:30
* Droga krzyżowa: w piątki - godz. 19:00
 • Aby dać możliwość modlitwy indywidualnej w naszym kościele parafialnym, w dni powszednie (poniedziałek - sobota) będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do godz. 18:00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Będzie też udzielana Komunia święta.
 • W pierwszy piątek miesiąca nie będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną (Dekret ks. Biskupa: „Posługę osobom chorym i w podeszłym wieku ograniczam do przypadków niebezpieczeństwa śmierci”).
 • Módlmy się za chorych na koronawirusa; za tych, którzy się nimi opiekują oraz za służby medyczne i sanitarne. Prośmy Pana Boga o wygaśnięcie epidemii oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. Codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy zakonnej odmawiamy Różaniec w tych intencjach, polecając też opiece Matki Bożej całą naszą wspólnotę parafialną. Zachęcamy do duchowej łączności z nami.
 • Zanośmy nasze modlitwy szczególnie przez wstawiennictwo Matki Bożej Przymilnej, której obraz wystawiony jest w tych dniach przy ołtarzu w naszym kościele parafialnym.
 • Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne z sąsiedztwa, które być może potrzebują jakiejś pomocy. W jakichkolwiek problemach prosimy, by komunikować się z nami, dzwoniąc na numer telefonu naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za okazywaną pomocy.
 • Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafii.