Agenda parafialna 12.04.2020 - 19.04.2020

• Bp Tarnowski Andrzej Jeż, udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej, aż do odwołania.
  • Porządek Mszy świętych w naszej parafii pozostaje bez zmian. Z racji ograniczenia liczby uczestników zgromadzeń do 5 osób, na Mszę świętą mogą przyjść tylko te osoby, które zamówiły w danym dniu intencje mszalne oraz osoby, które zgłosiły wcześniej chęć swego uczestnictwa we Mszy (tel. 14 6784 770).
  • W tym tygodniu, od wtorku do soboty, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18:00.
    W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Będzie też można przyjąć Komunię Świętą.

Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy świętych i nabożeństw.
  • Z naszego kościoła i kaplicy zakonnej transmitowane będą:
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza święta - godz. 11:00
Poniedziałek Wielkanocny: Msza święta - godz. 11:00
2 Niedziela Wielkanocna: Msza święta - godz. 11:00
Codziennie: Różaniec - godz. 20:30
  • Zachęcamy do przyjmowania w tych dniach komunii duchowej. Przypominamy też, że okres, w którym należy przyjąć Jezusa w Komunii świętej (3 przykazanie kościelne) obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (do 7 czerwca br.).
  • W najbliższy piątek 17 kwietnia, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Módlmy się za chorych na koronawirusa; za tych, którzy się nimi opiekują oraz za służby medyczne i sanitarne. Prośmy Pana Boga o wygaśnięcie epidemii oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. Codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy zakonnej odmawiamy Różaniec w tych intencjach, polecając też opiece Matki Bożej całą naszą wspólnotę parafialną. Zachęcamy do duchowej łączności z nami.
  • Zanośmy nasze modlitwy szczególnie przez wstawiennictwo Matki Bożej Przymilnej, której obraz wystawiony jest w tych dniach przy ołtarzu w naszym kościele parafialnym.
  • Prosimy, aby zatroszczyć się o osoby starsze, samotne z sąsiedztwa, które być może potrzebują jakiejś pomocy.
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafii.