Podziękowanie dla Ojca Francesco Puddu

"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem."

Czcigodny Ojcze Franciszku, gdy przybyłeś do Polski 19 lat temu, to jak sam piszesz w swoim liście pożegnalnym, nie myślałeś, że Brzozówka może stać się Twoim domem na tyle lat.
Pragniemy podziękować Najwyższemu Panu za dar Twojej posługi, za Twoje nieustanne  zaangażowanie w rozwój wspólnoty parafialnej od czasu jej powstania, aż do dzisiaj. Wtedy na początku jako proboszcz, od pierwszych dni zacząłeś troszczyć się o jej rozwój duchowy. Pragnąłeś nieustannego pogłębiania wiary swoich parafian, przygotowując rodziców do Chrztu świętego ich potomstwa, prowadząc specjalną katechezę dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, organizując spotkania dla młodzieży przed sakramentem Bierzmowania, mając na względzie piękno liturgii dbałeś o służbę liturgiczną ołtarza, przygotowując kandydatów do posługi ministranta. Troską duszpasterską obejmowałeś Róże różańcowe żeńskie i męskie, wiedząc, że modlitewne wsparcie jest potrzebne w dziełach bożych. Dobro ubogich, potrzebujących i bezrobotnych zawsze leżało Ci na sercu, dlatego wspierałeś Parafialny Oddział Caritas i szukałeś sposobów pomocy ludziom poszukującym pracy. Patronka parafii Matka Boża w tajemnicy Wniebowzięcia wspierała Twoje działania.
Jako gospodarz razem z parafianami dbałeś o Kościół parafialny, w którym między innymi możemy cieszyć się nowym Prezbiterium, oraz o odnowioną Kapliczkę, gdzie modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Przymilnej podczas nabożeństw maryjnych.
Rozpoczynając posługę duszpasterską, zawierzyłeś ten trud Bożej Opatrzności i Niepokalanej Matce Kościoła. Teraz jest czas wdzięczności za Twoją wieloletnią posługę, połączony z prośbą do naszego Zbawcy o łaski dla Twego następcy Ojca Piotra Pacury. Jak zapewnialiśmy na początku tej liturgii, będziemy Go wspierać jako cała Wspólnota Parafialna.
Słowa świętego Pawła z drugiego listu do Tymoteusza przytoczone na wstępie, niech będą dla Ciebie Ojcze Franciszku znakiem naszej wiary, że wszystkie Boże zamiary realizowane z Twoim udziałem zostały wypełnione. Dlatego przyjmij od nas nieustające zaproszenie do odwiedzania Brzozówki z zapewnieniem, że zawsze będziemy Cię tutaj witać z radością.
Życzymy Ci abyś podejmując się nowych zadań angażował się w nie z ochotą, taką samą z jaką pracowałeś razem z nami.

Szczęść Boże!

Brzozówka, 27.11.2011 r.